Aktualności

O zapachach samochodowych wiemy wszystko!

Zawieszki zapachowe coraz częściej goszczą w naszych domach, na przykład w sypialniach, łazienkach czy szafach, ale nie tylko tam. Stanowią również niezwykle praktyczny gadżet samochodowy – poza tym, że prezentują się efektownie, a do tego skutecznie odświeżają wnętrze naszego auta. Nowoczesne zapachy samochodowe mogą przybierać przeróżne kształty – jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest kreatywność projektanta, a do tego występują w wielu różnych kompozycjach aromatycznych. Bez większego problemu każdy, więc możemy wybrać ten zapach, który najbardziej mu odpowiada.

Jak działają na nas różne zapachy?

Niektóre z zapachów pobudzają nas do działania, dostarczając pozytywnej energii, inne z kolei działają łagodząco i uspokajająco. Odpowiednio dobierając zawieszki na lusterko do samochodu, zapewnimy sobie dobry nastrój na cały dzień. Warto, zatem te decyduję przemyśleć. A do wyboru mamy takie zapachy jak new car, bergamotka z nutką tytoniu, zielona herbata, chrupiące jabłko, wanilia czy mango.
Jak zatem wybrać zapach samochodowy, który najlepiej będzie do nas pasował? Chociażby drogą negatywnej selekcji – po prostu odrzućmy te zapachy, które pasują do nas najmniej. Jeśli lubimy świeże, orzeźwiające, ale zdecydowane zapachy to dobrym pomysłem może być zawiesza o zapachu bergamotki z nutą tytoniu lub też tak ostatnio popularne zawieszki new car. Jeśli preferujemy dobre, sprawdzone wersję zapachów samochodowych to śmiało możemy postawić na wanilię lub zieloną herbatę.

O zapachach do samochodu i nie tylko

Na naszym blogu możecie przeczytać nie tylko o zawieszkach samochodowych i ich nowych odsłonach dostępnych obecnie na rynku, ale też o aromatycznych olejkach zapachowych oraz ich niezwykłym działaniu czy sposobie pozyskiwania. Dowiecie się również jak zapach wpływa na nasze emocje i dlaczego niektóre z nich przywołują wspomnienia. Poza tym podrzucamy garść praktycznych porad dotyczących tego jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z samochodu czy jak osiągać efekt świeżości w domu lub w aucie. Zapraszamy do lektury.