Elegancki zapach do samochodu? Dlaczego nie!

Nie powinien nas dziwić fakt, iż w dużych perfumeriach internetowych, jak i sklepach z gadżetami dla kierowców, nietrudno znaleźć elegancki zapach do samochodu, choćby w postaci zawieszki na lusterko. W chwili obecnej, zakupić możemy luksusowy zapach do samochodu w formie perfum, mieszka z materiałami nasączonymi zapachem czy też przepięknie pachnące zawieszki na lusterko.

Czy piękny zapach w samochodzie to nadmiar ekstrawagancji?

Ludzie od wieków podejmowali starania, by miejsce zamieszkania czy też sprzęty codziennego użytku, były estetyczne nie tylko względem wizualnym, lecz także kojarzyły się pozytywnie pod kątem zapachów. Stąd archeolodzy, na podstawie odkryć z minionych wieków i dziejów Europy Środkowej, dokonują rekonstrukcji izb mieszkalnych, starożytnych świątyń czy choćby zakładów rzemieślniczych, w których wieszano pęki świeżych, roślin pachnących. Zielarze na podstawie dostępnych surowców roślinnych i zwierzęcych mieszali też zapachowe mikstury na długo przed pojawieniem się pierwszych francuskich perfumiarzy. Z kolei kupcy, przemierzający szlaki przez całą szerokość naszego kontynentu, w swoich wozach stosowali coś w rodzaju samochodowej zawieszki na lusterko – małe woreczki ze sproszkowanymi ziołami i minerałami, nasączonymi olejami zapachowymi. Tak, więc zapach odgrywał w życiu społeczeństw ważną rolę, na długo przed pojawieniem się na drogach stalowych rumaków. Dążenie do zachowania komfortu zapachowego w pojeździe nie jest zatem niczym nowym, ani też wszystkim dziwnym czy ekstrawaganckim.

jak usunąć zapach tytoniu

 

Elegancki zapach do samochodu – jaki wybrać?

Nisza perfum i zapachów samochodowych przeszła długą drogę od czasów, gdy pojawiły się – rozpoznawalne chyba wszędzie w Europie – słynne pachnące choinki w formie zawieszki na lusterko. Jakkolwiek, przez wielu uważane za nieco staroświeckie, obecnie znów wracają do łask. Po pierwsze, intensywność zapachu z takiej zawieszki na lusterko, nie jest tak intensywna i irytująca, jak perfumy mocowane na grillach wylotów wentylacji czy klimatyzacji samochodowej. Nota bene, te ostatnie nie okazały się zbyt zdrowe, zwłaszcza dla naszego układu oddechowego. Mieszanina powietrza z aerozolem rozpylanym z pojemnika z perfumami w przestrzeni, bądź co bądź, niewielkiej i zamkniętej, źle działa na śluzówkę nosa i tchawicy, o podrażnieniu płuc, nie wspominając. Tak, więc elegancki zapach do samochodu w typie zawieszki na lusterko jest najbezpieczniejszym sposobem, by w naszym aucie zagościł piękny zapach. Wisi względnie niedaleko kierowcy, a jednocześnie atomy perfum nie są agresywnie rozpylane w formie aerozolu. Zobacz również: Cytrynowe zawieszki zapachowe do samochodu.

 

Gdzie jeszcze można zastosować luksusowy zapach do samochodu?

Zapachy do samochodów nie muszą być nijakie i nudne. Mogą natomiast odświeżać i uwodzić swym subtelnym zapachem, a przy poświęceniu pewnej dozy energii na wybór „tego jedynego”, mogą stać się zapachem na bardzo długo. Mogą przywoływać pozytywne skojarzenia i wspomnienia. Nie jest, zatem zaskakujące, iż w amerykańskich badaniach rynkowych pojawiły się ciekawe informacje mówiące wiele o zwyczajach użytkowników zapachów do samochodów. Mianowicie ci, o których wspominaliśmy, że po odnalezieniu w szerokiej palecie ulubionego zapachu, przywiązują się do niego tak bardzo, że poprzez pozytywne skojarzenia umieszczają go także w garderobach, szafach, czy w przydomowych warsztatach. Przykładowo, w ten sposób nowe zastosowanie znalazły zawieszki na lusterko o zapachu lawendy – w szafach z ubraniami, narażonymi na ingerencję moli. Zobacz także: Zapachy kwiatowe idealne na lato.

Luksusowy zapach do samochodu może stać się także znakomitym gadżetem reklamowym lub firmowym prezentem. Gift od przedstawiciela danej marki, niekoniecznie musi być długopisem, zestawem mini-kosmetyków elementem garderoby. Coraz częściej, bowiem, elegancki zapach do samochodu, w pięknym opakowaniu z logiem firmy, staje się użytecznym elementem marketingu.