Jak usunąć zapach tytoniu z samochodu?

Wszyscy palacze oraz ich współtowarzysze podróży doskonale wiedzą, jak nieprzyjemny i uciążliwy jest zapach tytoniu w samochodzie. Nawet, gdy palacz nie pali bezpośrednio przy nas, zapach papierosów na długo zostaje jeszcze w pomieszczeniach. Tym bardziej zapach ten uciążliwy jest w samochodzie, gdyż bardzo przenika do tapicerki, a wywietrzenie go jest prawie niemożliwe. Jak poradzić sobie z tym problemem? Co powinni zrobić wszyscy palacze, by podróż była zarówno dla nich, jak ich pasażerów przyjemna? Podpowiadamy poniżej.

Nieprzyjemne wejście

Zapach tytoniu uderzy każdego, kto wejdzie do samochodu palacza. Gryzący dla nosa, nieprzyjemny w odbiorze zapach bardzo komplikuje podróż, szczególnie gdy ma ona trwać od kilku do kilkunastu godzin. A jak wiadomo, osoby, które palą dużo, nie zawsze mają czas, ochotę i miejsce, by robić postoje na tzw. „dymka”. Dlatego też, wiele palaczy szuka sprawdzonych sposobów, dzięki którym zapach ten choć na trochę zniknie z ich aut. Na pierwszy rzut zazwyczaj próbuje się wszystkich domowych metod, które stosowały w swoich domach nasze babcie. Umieszczanie w samochodzie połówek cytryn (które świetnie radzą sobie z zapachem z lodówki) lub małych słoiczków z kawy (które są świetnym pochłaniaczem zapachów) niestety w aucie nie jest zbyt praktyczne, a w przypadku np. auta służbowego, w którym jeździ jeszcze szef lub współpracownicy – jest to często niewykonalne i mało efektowne. Na szczęście są jednak metody sprawdzone, dyskretne oraz co najważniejsze – efektowne i nie drogie, które przyjdą z pomocą wszystkim kierowcom palaczom: zapachy samochodowe.

Zapachy samochodowe na ratunek

Piękny aromat wanilii, kawy, zapach lasu, zapach wiosny, zapach świeżych owoców, aromat cytrusów, mięty czy lawendy to niezwykle przyjemne i subtelne aromaty, które wprowadzają spokój oraz wyjątkowy klimat w naszym samochodowym wnętrzu. Co ciekawe, jest taki duży ich wybór, że bez problemu każdy znajdzie idealny aromat dla siebie. Taka zawieszka zapachowa, która będzie towarzyszyła palaczowi przez kilka a nawet kilkanaście godzin w tygodniu nie może być dla niego męcząca a zapach po jakimś czasie nie powinien go „gryźć” w nos. Dlatego też, sprawdzeni i doświadczeni producenci takiego asortymentu starają się, by zapachy te były jak najbardziej naturalne i jak najbardziej ekologiczne, by nie pojawiały się żadne skutki uboczne u osób, które je stosują.

luksusowy zapach do samochodu

Jaki zapach wybrać?

Wiele osób ma swoje ulubiony aromaty, które często towarzyszą im w ich codzienności. Perfumy, zapachowe świecie, spraye łazienkowe mamy o takim przyjemnym, ulubionym przez nas zapachu. Dlatego też, do samochodu również warto wybrać zawieszkę, która będzie przyjemna dla naszego nosa i naszych oczu. Ważnym aspektem w takich zawieszkach jest sposób uwalniana zapachu – dobrze, gdy jest on uwalniany stopniowo i powoli. Wówczas, nawet po kilku dniach sprawia nam przyjemność wchodzenie do wnętrza naszego auta, w którym pachnie tak ładnie, że nie wstydzimy zabierać się w nasze podróże innych pasażerów.

Przyjemne dla oka

Producenci zawieszek zapachowych dbają o to, by były one eleganckie, stylowe, klasyczne, tak by idealne pasowały do wnętrza aut. Coraz więcej z nich tworzy asortyment, które jest niezwykle nowoczesny, o bardzo modnym i ciekawym designie. Takie zawieszki powinny być również niewielkie, gdyż nie każdy kierowca lubi mieć taki asortyment na widoku, nie każdy samochód również może być ozdobiony takimi gadżetami. Dlatego też, bardzo popularne są wszelkie zawieszki, które świetnie dopasowują się do elementów stałych w naszym aucie oraz które są dyskretne. Kierowcy najchętniej wybierają także te zawieszki, które mają bardzo stonowane, jednolite kolory. Oczywiście są osoby bardziej energicznie, które stawiają na zawieszki żółte, zielone, czerwone, pomarańczowe czy takie o mocnych, wyrazistych wzorach. Warto też taką zawieszkę dopasować do wnętrza i kolorów, które są w naszym samochodzie. Dzięki temu całość będzie prezentowała się niezwykle spójnie.

Na jakie zawieszki warto postawić?

Najlepiej wybierać te produkty, które pochodzą od sprawdzonych, znanych producentów takiego asortymentu. Wówczas mamy pewność, że taka zawieszka jest dobrej jakości i została stworzona zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Ponadto, producent który specjalizuje się w tego typu asortymencie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientom i stara się tworzyć zapachy zgodnie z ich preferencjami (dotyczy to zarówno kształtu samych zawieszek, jak i ich aromatu). To ważne jest, by wybierać asortyment dobry, sprawdzony, który posłuży nam przez dłuższy okres. Kierowcy, którzy polubią jakieś zawieszki, chętnie po nie wracają.

trwałe zapachy do samochodu

Usuń nieprzyjemne zapachy z auta.

Jak wynika z powyższego, możliwe jest usunięcie nieprzyjemnego zapachu tytoniu i to z całkiem dobrym skutkiem. Wystarczy zawieszka zapachowa do auta dobrej marki, który nie tylko sprawia, że zapach tytoniu znika, ale i zostaje po nim przyjemny i ciekawy aromat. Warto również podkreślić, że takie praktyczne zawieszki poradzą sobie z nieprzyjemnym zapachem tytoniu już po kilku chwilach od ich zastosowania a naszym aucie. Przekonaj się sam.