Zawieszka zapachowa Bergamot & Tobacco – innowacyjna kompozycja zapachowa

Na rynku artykułów zapachowych swoistą nowością są zawieszki o zapachu bergamotki z nutą tytoniu. Bergamotka co prawda nie należy do najsmaczniejszych owoców, ale za to doskonale nadaje się do produkcji perfum. Jej aromat jest tak charakterystyczny i dominujący, że zazwyczaj wyczuwamy go już w pierwszych nutach kompozycji. Ten przyjemny cytrusowy zapach z powodzeniem wykorzystywana jest nie tylko do produkcji luksusowych perfum, ale również zawieszek zapachowych do samochodu. Wyrafinowaną kompozycję aromatu bergamotki z nutą tytoniu znajdziemy w zawieszce zapachowej Bergamot & Tobacco, która doskonale sprawdza się w postaci nowatorskiego i oryginalnego zapachu samochodowego.

Innowacyjna kompozycja zapachowa – Bergamot & Tobacco

Zawieszki zapachowe do samochodu dobrze znane są nam od lat 90-tych XX wieku. Ówczesne, słynne choinki pachniały najczęściej iglastym lasem. Dziś zawieszki zapachowe samochodowe mogą przybierać przeróżne kształty i odznaczać się różnymi kompozycjami zapachowymi. By przyciągnąć do siebie klientów i wyróżnić się z tłumu, projektanci takich akcesoriów zapachowych stawiają na innowacyjność, kreatywność i oryginalność. Stąd właśnie zawieszka zapachowa Bergamot & Tobacco – wysublimowane połączenie bergamotki z nutą tytoniu, która działa orzeźwiająco, a do tego przynosi ukojenie naszym zmysłom.

zapachy samochodowe z nadrukiem orlen
Zapachy samochodowe z nadrukiem Orlen

Zapach bergamotka – powiew cytrusowej świeżości prosto z Indii

Bazą zapachu Bergamot & Tobacco jest oczywiście bergamotka. Czym właściwe ona jest? Otóż, bergamotka to cytrus pochodzący z Indii, potocznie zaliczany do jeden z gatunków gorzkiej pomarańczy. Ten niewielki owoc charakteryzuje się zielonkawo-żółtą barwą i gorzko-cierpkim smakiem, z tego też względu nie jest on chętnie spożywany. Natomiast jego olejek, głównie za sprawą niezwykłego aromatu, z powodzeniem jest wykorzystywany i to nie tyko do produkcji perfum. Od XIX wieku nutkę bergamotki możemy znaleźć choćby w słynnej herbacianej mieszance Earl Grey. To dzięki niej uzyskujemy łagodny, odświeżający smak herbaty.

zapachy samochodowe zielona herbata

Bergamotka posiada wyjątkowy, wręcz unikatowy aromat – delikatny, odświeżający, przypominający nieco zapach skórki pomarańczy, z delikatnym, kwaśnym akcentem. Choć cytrusy te prawdopodobnie pochodzą z Indii, to obecnie z powodzeniem uprawiane są w Ameryce Południowej oraz we Włoszech. I to właśnie od włoskiego miasta Bergamo pochodzi nazwa tych owoców – tam po raz pierwszy sprzedano olejek bergamotkowy.

Olejek bergamotkowy stosowany jest nie tylko w przemyśle perfumeryjnym, ale też w aromaterapii. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom pomaga zwalczać stres, bezsenność, napięcie nerwowe, a do tego skuteczny jest również w zwalczaniu zapalenia gardła oraz skóry.

Zawieszka zapachowa Bergamot & Tobacco – idealnie nadaje się nie tylko do luksusowych samochodowców

Zawieszka zapachowa Bergamot & Tobacco zachwyca swoim orzeźwiającym, cytrusowym zapachem, który przełamany jest nutką tytoniu. Dzięki tej niesamowitej mieszance aromatów zyskujemy zdecydowany, przyjemny i odświeżający zapach, idealnie sprawdzający się w każdym samochodzie. Z pewnością Bergamot & Tobacco polubią nie tylko ci, którzy na co dzień palą papierosy, bowiem nuta tytoniu w połączeni z cytrusową bergamota zyskuje nowy, pobudzająco-orzeźwiający aromat. A w takiej wersji samochodowa zawieszka zapachowa doskonale wpłynie na samopoczucie kierowcy, a przy okazji skutecznie odświeży nasze auto. Z tego też względu innowacyjna i oryginalna kompozycja zapachowa Bergamot & Tobacco, świetnie sprawdza się jako zapach w każdym aucie.