Cytrynowe zawieszki do samochodu – dlaczego szczególnie dobrze sprawdzą się latem?

Niektóre zapachy działają na człowieka podobnie jak smak porannej kawy, pobudzając go do działania i dając entuzjazm. Inne z kolei – łagodzą nastrój i działają usypiająco. Warto umieścić w samochodzie zawieszkę zapachową, która wprawi nas w dobry nastrój na cały dzień.

Wybór zapachu, który doda pozytywnej energii

Zapach cytrynowy jest jednym z najlepiej niwelujących stres pośród obecnie dostępnych. W znacznym stopniu łagodzi on stres oraz pomaga ukoić nerwy. Umieszczając zawieszkę o tym zapachu w pojeździe można liczyć na znaczącą poprawę humoru, nawet w chłodny, deszczowy poranek. Ze względu na działanie przeciwdepresyjne, cytryna znajdzie również zastosowanie na przykład podczas trudniejszego okresu w pracy czy życiu osobistym. Po wejściu do samochodu, w którym znajduje się taka zawieszka, można liczyć na poprawę nastroju.

Ponadto, zapachy samochodowe cytrynowe są idealnym wyborem na lato. Wszelkie cytrusowe nuty świetnie odświeżają, a według niektórych badań – dają również poczucie czystości. To ostatnie jest niezwykle istotne z punktu widzenia letnich temperatur, kiedy to możemy czuć się dość nieświeżo po dłuższej podróży w samochodzie.

zapachy samochodowe new car

Pomoc dla umysłu

Zawieszki o zapachu limonki i innych cytrusów pomagają również w zachowaniu prawidłowej pracy mózgu i zwiększają efektywność. Są nawet stosowane w japońskich biurowcach, aby zwiększyć efektywność pracowników!

Zapach owoców cytrusowych pomaga zmniejszać poziom stresu. Według badań, osoby które eksponowano na tę woń przed stresogennym wydarzeniem, znosiły je znacznie lepiej od osób pozbawionych takiego wsparcia. To świetna woń do umieszczenia w aucie osób, które pracują z jego użyciem. Obniżony poziom stresu, a zarazem podwyższona efektywność pracy świetnie wpływają na wyniki i pozwalają zachować większy spokój związany z własną efektywnością podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Lato to radość i świeżość!

Podobnie jak cytrusowe wonie. W każdej trasie w okresie letnim, warto zdecydować się na odświeżające nuty, dzięki którym wczujemy się w wakacyjny nastrój i w znaczącym stopniu poprawimy swoje samopoczucie.

Jeśli chodzi o zawieszkę o zapachu limonki, może ona w pewnym stopniu wykazywać również właściwości zbliżone do owocu w nieprzetworzonej postaci: wchłaniać nieprzyjemne zapachy. Jeżeli w aucie niedawno jechał mokry zwierzak, którego woni wciąż nie udało się pozbyć – limonkowa zawieszka może być jednym z najlepszych wyborów w celu pozbycia się tego zapaszku. Poza tym, wykazuje działanie zbliżone do innych cytrusów: orzeźwia, pobudza do działania i poprawia nastrój.

zapachy lemon

Zapachy samochodowe cytrynowe to idealny wybór na lato!

Podsumowując, cytrynowy zapach jest idealnym rozwiązaniem w okresie letnim, dzięki któremu zachowamy znacznie lepszą świeżość, moc umysłu, a także idealnie zamaskujemy ewentualne nieprzyjemne wonie, których usunięcie z pojazdu wymaga czasu. To także idealny wybór na zawieszkę do samochodu dla tych, którzy potrzebują z rana dawki pozytywnej energii i pobudzenia do całego dnia wypełnionego służbowymi obowiązkami lub wakacyjnymi wypadami.