Dlaczego niektóre zawieszki zapachowe do auta są mniej trwałe od innych?

Zdecydowana większość kierowców regularnie dba o swoje auta, stosując do ich pielęgnacji odpowiednie kosmetyki. Aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, producenci oferują niezwykle efektowne i skuteczne artykuły kosmetyczne do samochodów. Tak jest chociażby w przypadku zawieszek zapachowych, po które sięga aż ok. 85% polskich kierowców. Nie wszystkie jednak zapachy do samochodu odznaczają się dobrą trwałością. Od czego to zależy?

Zawieszki zapachowe do samochodu – od zielonego jabłuszka po bergamotkę z nutą tytoniu

Obecnie rynek zapachów samochodowych rozwija się w zastraszającym tempie. Co chwilę pojawiają się nowe produkty, w nietypowej odsłonie i oryginalnej kompozycji zapachowej. A warto zauważyć, że zawieszki zapachowe do samochodu na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat przeszły niesamowitą metamorfozę – od woni lasu i aromatu zielonego jabłuszka po zapachy kawy, wanilii czy bergamotki z nutą tytoniu. Dzięki tym nowym zawieszkom zapachowym, w trakcie podróżowania samochodem, możemy poczuć się jak na wakacjach nad morzem lub w egzotycznym ogrodzie. Za sprawą odpowiednio dobranego i trwałego zapachu nasz samochód może być wypełniony po brzegi ekskluzywnymi perfumami. Nie zawsze jednak każdy zapach do samochodu jest trwały. Czym zatem należy się kierować podczas jego wyboru?

luksusowy zapach do samochodu

Czym kierować się podczas wyboru zapachu do samochodu?

Wybierając odpowiedni zapach do samochodu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim zawieszka do auta musi odznaczać się dla nas przyjemną wonią. Absolutnie aromat ten nie może nas drażnić. Poza tym taki zapach nie może też być zbyt intensywny. Przy czym trwałość a intensywność to dwie różne kwestie. Zapach jak najbardziej powinien być trwały i wydajny, ale nie może być zbyt intensywny, bo wówczas będzie nas męczył i drażnił, zwłaszcza podczas długiej podróży samochodem.

Z pewnością dużą zaletą takich samochodowych zawieszek zapachowych jest ich różnorodność. Bez problemu, więc wybierzemy taką wersję, która najbardziej przypadnie nam do gustu, nie tylko pod względem aromatu, ale też designu. Otóż nowoczesne zawieszki zapachowe do auta oznaczają się dodatkowo niezwykłymi walorami estetycznymi, a to zawsze pozytywnie wpływ na komfort podróżowania.

Oczywiście ważną kwestią jest też cena – wydawałoby się, że im tańsza tym lepiej. Pamiętajmy jednak, że najtańsze wersje zawieszek samochodowych z zasady nie będą odznaczały się trwałym zapachem.

zapach do samochodu

Co wpływa na trwałość zapachu do samochodu?

Na trwałość zawieszek zapachowych do samochodu wpływa kilka czynników, między innymi to w jaki sposób je użytkujemy. Jeśli chcemy by aromat utrzymywał się jak najdłużej to warto taką zawieszkę rozpakowywać sukcesywnie, na przykład po 1 cm co kilka dni. Poza tym pamiętajmy, że na trwałość takiego zapachu wpływ ma także to jak często wietrzymy nasze auto, a nawet stopień jego nasłonecznienia.
Jeśli chcemy mieć trwały zapach do samochodu to koniecznie wróćmy uwagę na ilość użytego olejku zapachowego – nie powinno go być mniej niż 1 ml. Najczęściej istnieje możliwość wtłoczenia do takiej zawieszki dodatkowego mililitra olejku zapachowe – oczywiście za dodatkową opłatą.

A zatem o trwałości takiej zawieszki zapachowej do samochodu decyduje z pewnością jej jakość – to z jakich materiałów została wykonana oraz stopnień nasączenia jej olejkiem zapachowym, jak również sposób użytkowania. Przy racjonalnym wykorzystaniu zapachu samochodowego możemy przedłużyć jego żywotność nawet o kilka tygodni.