FAQ

Do produkcji stosujemy specjalny absorpcyjny materiał – celulozę, a nie powszechnie używaną zwykłą tekturę (tzw. beermat), dzięki czemu nasze zawieszki wyróżniają się przede wszystkim trwałością zapachu i estetyką wykonania.

W cenie znajduje się zawieszka zapachowa z nadrukiem dwustronnym, plastikowy haczyk lub gumka, opakowanie barierowe z opisem o ostrzeżeniach lub bez opisu.
Cena uzależniona jest od nakładu oraz wersji zawieszki (premium, exclusive).
W celu uzyskania ceny należy skontaktować się z naszym biurem (email: info@aroma4car.com, tel. +48 12 307 26 01, kom. +48 515 801 103).

Oferowane przez nas zapachy samochodowe z nadrukiem posiadają:

– druk pełnokolorowy CMYK – jeśli projekt zawiera np. zdjęcia, przejścia tonalne.

Minimalne zamówienie to 100 szt.

Zapachy stale dostępne w produkcji to m.in.: New Car, wanilia, drzewo sandałowe, leśny, jabłko, pomarańcza, limonka, truskawka, zielona herbata, melon, owoce egzotyczne, owoce leśne, owoce słodkie, Aquarella (lekki kwiatowy zapach), bergamotka z nutą tytoniu, CK-1 (perfumy męskie).

Możesz wybrać do pięciu zapachów dla Twojego zamówienia nie ponosząc dodatkowych opłat. Zapachy muszą być jednak podzielone na pełne setki (dla przykładu – dla nakładu 500 szt. możesz wybrać 5 różnych zapachów po 100 szt. każdego).

Wszystkie kształty z naszej biblioteki wykrojników są darmowe. Oferujemy ponad 900 różnorodnych kształtów.

Jeśli chcą Państwo uzyskać indywidualny kształt zawieszki prosimy o wstępne przygotowanie projektu i kontakt z nami w celu skonsultowania możliwości wykonania proponowanego kształtu. Projekt zawieszki dla indywidualnego wykrojnika należy przygotowywać tak aby wycinane elementy zawieszki nie były zbyt wąskie lub zakończone ostrym kątem cięcia ponieważ może to powodować szybkie zniszczenie zawieszki nawet w trakcie przechowywania. Koszt nowego wykrojnika to 300 zł netto.

Jako uzupełnienie zawieszek proponujemy blistry – kartoniki z eurodziurką, które możemy zawiesić na wszelkich ekspozytorach. Ułatwiają one prezentację produktu i dają powierzchnię reklamową gdzie możesz zamieścić dodatkowe informacje, instrukcje. Blistry są dodatkowo płatne. Ich cena zależy od nakładu w zamówieniu.

Projekt Twojej zawieszki możesz nam przekazać w pliku  .pdf lub Adobe Illustrator do wersji CS 4.0. Wszystkie obiekty zawarte w projekcie takie jak napisy, loga czy elementy grafiki powinny występować w formie grafiki wektorowej (zamienione na krzywe). Grafiki rastrowe powinny być umieszczone w projekcie a nie podlinkowane. Ich rozdzielczość powinna wynosić 300dpi i powinny być zapisane w przestrzeni barwowej CMYK.

SPECYFIKACJA PROJEKTÓW DO DRUKU

AKCEPTOWANE FORMATY PLIKÓW

Preferowany format: pdf Acrobat 5.0, cdr wersja X5
Pliki powinny być dokładnie opisane: nazwa pliku, numer wykrojnika i rozszerzenie pliku, np. XYZ_001.pdf
W przypadku eksportu do pdf plików z programu CorelDraw prosimy o nie osadzanie profilu kolorów.

PODSTAWOWE ZASADY PRZYGOTOWANIA PLIKÓW (dla projektu zawieszki lub blistra)

 • Kolorystyka:
  Pliki powinny być przygotowane w trybie CMYK (8 bit na kanał).
  Aple czarną należy tworzyć tylko z jednego koloru. 0%C, 0%M, 0%Y, 100%K.
  Drukujemy zgodnie z profilem ISO Coated v2 (ECI), prosimy nie dołączać do plików profili kolorystycznych lub dołączać wymieniony. Uwaga! Nadruki po nasączeniu zapachem mogą nieznacznie odbiegać od kolorystyki przedstawionej na wizualizacji projektu.
 • Spady:
  Prace powinny uwzględniać zapas niezbędny na obróbkę introligatorską. Format netto pliku powinien odpowiadać formatowi pracy po obcięciu, a wielkość spadów zależy od rodzaju pracy i waha się od min. 3mm.Należy pamiętać, aby wszelkie istotne informacje (logotypy, teksty etc.) umieszczać w odległości nie mniejszej niż 3 mm od linii cięcia.
 • Rozdzielczość:
  Grafiki powinny być przygotowane w bitmapach o rozdzielczości nie niższej niż 300dpi lub krzywych. Przesłanie grafiki o niższej rozdzielczości oznacza zgodę na obniżenie jakości danego wydruku.
 • Teksty:
  Teksty w plikach powinny być zamienione na krzywe, w przypadku plików z osadzonymi czcionkami nie ponosimy odpowiedzialności za nieprawidłowości w druku wynikające z błędnego ich osadzenia.

WYKROJNIK

W przesłanych plikach siatki wykrojników należy nałożyć na grafikę. Muszą być one zdefiniowane kolorem dodatkowym z atrybutem overprint, a poza obrys wykrojnika należy wyciągnąć 3 mm spad.
Rozmiar dziurkacza nie powinien być mniejszy niż 5mm, minimalna odległość dziurkacza od krawędzi wykrojnika to 4mm.
Maksymalny standardowy rozmiar wykrojnika nie powinien przekraczać 95x65mm, lub w zbliżonym rozmiarze umożliwiającym rozłożenie 4 wykrojników na formatce 300x100mm.
Przygotowaniem wykrojników na maszynę sztancującą zajmuje się nasz dział DTP i następuje to po potwierdzeniu przez Klienta kalkulacji zamówienia.

SPOSOBY WERYFIKACJI PLIKÓW

Każdorazowo materiały przesłane są sprawdzane pod kątem poprawności, lecz nie gwarantujemy, że wszystkie błędy oraz niezgodności z powyższą specyfikacja zostaną zauważone.

Nakłady od 100 do 300 sztuk zazwyczaj możemy wysłać do Ciebie w terminie 10 dni roboczych, od momentu wpłaty zaliczki i zaakceptowania projektu.

Nakłady od 500 – 10 000 sztuk produkujemy w ciągu 14 dni roboczych od momentu wpłaty zaliczki i zaakceptowania projektu. Termin uzależniony jest od bieżących zleceń w naszej produkcji i od wybranego przez Ciebie nakładu.
Dla nakładów powyżej 10 000 sztuk termin wyznaczany jest indywidualnie. Możesz go ustalić z naszym biurem.

Cena transportu na terenie Polski to 25 zł netto/karton, w którym mieści się 2500 sztuk zawieszek.

Jeśli składasz zamówienie po raz pierwszy, wymagamy 100% przedpłaty na rachunek bankowy przed realizacją zamówienia.
Każde kolejne zamówienie możemy realizować po otrzymaniu min. 30% zaliczki od kwoty zamówienia brutto. Faktura końcowa jest wystawiana w dniu wysyłki zawieszek z terminem 7 dni.

 1. Przesyłasz nam gotowy projekt lub zlecasz jego przygotowanie nam.
 2. Jeżeli dostarczysz nam projekt my sprawdzamy czy jest dobrze przygotowany do produkcji i akceptujemy plik.
 3. Wypełniasz formularz dostępny na naszej stronie, lub skontaktuj się z nami: email: info@aroma4car.com, tel. + 48 12 307 26 01, kom. +48 515 801 103).
 4. Opłać zaliczkę ustaloną w zamówieniu. Od następnego dnia roboczego po otrzymaniu zaliczki zaczynamy produkować Twoje zawieszki.
 5. Kiedy Twoje zawieszki będą gotowe i zostaną przez nas wysłane dostaniesz maila z tą informacją. W tym dniu wystawimy też fakturę na całość zamówienia z 7 dniowym terminem płatności na pozostałą do zapłaty kwotę.
 6. Oczekuj na odbiór zamówienia. Pamiętaj aby sprawdzić, czy opakowanie nie jest uszkodzone. Sprawdź czy wszystko jest zgodne z zamówieniem.

Dlaczego zapachy samochodowe to idealny gadżet reklamowy dla każdej branży?

Zawieszek samochodowych, które gwarantują przyjemny zapach, używa tak naprawdę każdy posiadacz samochodu. Gwarantują one, że we wnętrzu unosi się przyjemny aromat. Dla niektórych jest to też przyjemny akcent dodawany na koniec porządków w aucie, który sprawia, że świeżość utrzymuje się jeszcze dłużej. W związku z tym warto wykorzystać zapachy samochodowe jako gadżet reklamowy.

Czym powinien charakteryzować się gadżet reklamowy?

Gadżet reklamowy, który otrzymują obecni lub potencjalni klienci, powinien charakteryzować się przede wszystkim przydatnością. To właśnie dlatego większość firm wybiera długopisy, notatniki, kalendarze i inne przedmioty, które klienci mogą potem wykorzystać. Po pierwsze jest to miły gest. Po drugie, daje gwarancję, że klient użyje go, a nie wyrzuci krótko po otrzymaniu. Po trzecie częste używanie sprawdzi, że klient będzie pamiętał o firmie, od której go otrzymał. W związku z tym zawieszki zapachowe z nadrukiem sprawdzą się w tej roli idealnie.

Dlaczego zapachy samochodowy to dobry gadżet?

Zapachy umieszczane w autach są ciekawym pomysłem na firmowy upominek ze względu m.in. na następujące fakty:
– są oryginalnym rozwiązaniem, mniej popularnym niż długopisy i breloczki, a tym samym bardziej zaskakującym,
– obecnie większość klientów posiada samochód na własność lub użytkuje samochód rodzinny, służbowy, dlatego na pewno taka zawieszka znajdzie użytek,
– przyjemnie się kojarzą, gdyż gwarantują przyjemny zapach,
– klient będzie widział go praktycznie codziennie, podczas podróży samochodem,
– mają szanse zobaczyć go także inne osoby podróżujące z posiadaczem zawieszki.

Jak sprawić, by zawieszka stała się gadżetem?

W celu nabycia podobnych zawieszek i zapachów z własnym logo trzeba udać się do firmy, która produkuje i dystrybuuje zapachy samochodowe. Zwykle takie firmy oferują możliwość umieszczenia na nich dowolnych napisów i grafik, w tym np. loga. Warto skorzystać z usług doświadczonych firm, które oferują podobne usługi — im lepszą jakość będzie miał zapach, tym lepiej i dłużej będą myśleć o sponsorze użytkownicy.